Perpa Resimleri

PERPA TİCARET MERKEZİMİZİ TANITIM İÇİN EKLENMİŞTİR. RESİMLERİN HEPSİ KENDİ ÇEKİMİMİZDİR.


PERPA TİCARET MERKEZİ DANIŞMADA ANAKAPI GİRİŞİ


PERPA TİCARET MERKEZİ ANAKAPI GİRİŞİ
PERPA TİCARET MERKEZİ BAHÇEDEN BİR KARE


PERPA TİCARET MERKEZİ BAHÇEDEN BİR KARE


PERPA TİCARET MERKEZİ TAKSİ DURAĞINDAN BİR KARE


PERPA TİCARET MERKEZİ OTOPARKTAN BİR KARE


Konum

Perpa Ticaret Merkezi, İstanbul'un Şişli ilçesinde, Halil Rıfat Paşa mahallesinde bulunur. Kaptanpaşa ve Halide Edip Adıvar mahallelerine komşudur. Alt tarafında Piyalepaşa Bulvarı, ön girişine paralel olarak da Darülâceze Caddesi ve D-100 karayolu yer almaktadır.

Tarihçe

Perpa Ticaret Merkezi, Perşembe Pazarı esnafını tek çatı altına toplayarak sektörel enerjiyi ve ekonomik potansiyeli tek merkezde birleştirmek amacıyla 1986’da kurulmuş çok ortaklı bir kooperatiftir. 1988 yılında inşaatı bitirilen Perpa geçen 20 yıl zarfında farklı sektörlerden birçok firmanın bir araya gelmesiyle bir ticaret merkezi haline gelmiştir.

Mimari Özellikleri

69 bin metrekare ile dünyanın en büyük monoblok gövdelerinden birine sahip olan Perpa, devasa bir yapı. 45 bin metrekare üzerine oturmuş 13 kattaki yolların toplam uzunluğu 38 kilometreyi buluyor. Bu merkezde, 24 yürüyen merdiven ve 36 asansör var. Perpa'da 4500 dükkân yer alıyor. Ön tarafta bulunan 3 ana girişi 8. kat seviyesindedir. Aynı yapı içerisinde bulunmakla beraber A ve B blok diye 2 ayrı yönetim tarafından yönetilir. A Blok aynı zamanda Elektrokent ismiyle adlandırılır. Kapalı ve açık otoparkları bulunmaktadır ve bu otoparkların toplam kapasitesi 3.500 araçtır.

Firmalar

Perpa Ticaret Merkezi'nde işyerlerinin dışında, çiçekçiler, restoranlar, kargo firmalarının şubeleri, avukatlık büroları , poliklinik, kuaför, berber, spor salonu gibi çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz her şey bulunur. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası'nın bir şubesi de yer almaktadır.

Perpa, ekonomik büyüklüğü itibariyle finansal kuruluşların da merkezi haline gelmiştir. Perpa’da 12 farklı bankanın şubesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra borsa aracı kurumları ve döviz büroları da ekonomik faaliyetlerin hizmetindedir.

Perpa firma sahipleri ve önceden yazılı izin almış kişiler dışında pazar günleri giriş çıkışlara kapalıdır. Hafta içi akşam saat 22:00'den sonra çalışma yapacak kişiler ise yazılı izin talebinde bulunup çalışmalarına devam edebilirler. Firma listesinin bulunduğu bir site olan Perpa Firmaları hizmetinize açılmıştır.

Persiad

Persiad (Perpa Sanayici ve İşadamları Derneği), 1993 yılında kurulmuş, üyeleri Perpa firma sahiplerinden oluşan bir dernektir.[3] Başkanlığını Nazmi Gökçeli yapmaktadır. [4]

Perpaspor

Perpaspor (Perpa Gençlik ve Spor Kulübü), boks alanında faaliyet gösteren bir spor kulübüdür. Kulüp başkanlığını Şemsettin Yakuboğlu yapmaktadır. İngiltere'nin Liverpool kentinde 4-9 Ağustos 2008 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Ülkeleri Birliği Boks Kupasında 4 Altın ve 4 Bronz madalya alan Milli takımımız takım halinde şampiyon olurken, Perpaspor'un 52 Kilo bayan boksörü Emek Yılmaz da bronz madalya kazanmıştır.

Sinemada Perpa

2004 yapımı Neredesin Firuze isimli türk filmindeki Plakçılar Çarşısı çekimleri, Perpa B Blok'ta gerçekleştirilmiştir. Filmin çekimleri boyunca B Blok girişi üzerine "Plakçılar Çarşısı" tabelası asılmıştır.

Ulaşım

Perpa Ticaret Merkezi'nin girişinde, Darülâceze Caddesi üzerinde Perpa durağı ismiyle bir İ.E.T.T. durağı bulunmaktadır. Yine Perpa'ya paralel olarak bulunan D-100 karayolu üzerindeki metrobüs hattında, Perpa durağı ismiyle bir metrobüs durağı bulunmaktadır. Perpa'nın, Perpa Taksi ismiyle kendi taksi durağı da bulunmaktadır.

- Boğaziçi Köprüsü’ne Uzaklık : 5,0 km
- F.S.M Köprüsü’ne Uzaklık : 7,3 km
- Atatürk Havalimanı’na Uzaklık : 15,3 km
- Taksim Meydanı’na yaklaşık 3,1 km mesafededir.

Yeraltı Tünelleri Projesi: Yapımı halen devam etmekte olan tüneller yardımıyla şehir merkezi kabul edilen Taksim Meydanı PERPA’nın da önünde giriş-çıkışı bulunacak yeraltı bağlantı tünelleriyle TEM otobanına bağlanacaktır. Bu proje yardımıyla PERPA’dan gerek Taksim Meydanı’na gerekse TEM Otobanına yeraltından kolayca ulaşım sağlanacaktır.

Okmeydanı-Şişhane Havaray Bağlantı Projesi: İnşası yakın gelecekte gerçekleştirilecek olan havaray bağlantı projesi sayesinde PERPA ile Beyoğlu arasında direkt bir toplu taşıma sistemi kurulacaktır.

 

ÇOK SATILAN MODELİMİZ 6237 S

ÇOK SATILAN MODELİMİZ 6213

Mustafa KARATAŞ - MUHABBET KAPISI
İLETİŞİM